English
Pėr ne
Enggroup sh.p.k. u themelua nė vitit 2005 dhe qė atėhere vepron nė kontinuitet me pėrkushtim tė madh, vendosmėri, menaxhment profesional dhe investim tė vazhdueshėm nė arritjen e njohurive tė reja, kėmbėngulje kėto qė u bėnė gjenerator tė suksesit tonė.
Vizioni i kompanisė
Kompania enggroup sh.p.k. udhėhiqet nga inxhinier tė rinjė me sinqeritet dhe pėrkushtim tė pashoq pėr tė pėrparuar kompaninė me qėllim kryesorė tė pėrmbushjes sė kėrkesave tė konsumatorėve.

Kompania enggroup sh.p.k. me stafin e saj tė tė gjitha lėmive, veprimtaritė kryesore tė saj Projektimin, Ndėrtimin dhe Mbikėqyrjen i kryen me profesionalizėm dhe pėrkushtim pėr realizimin e kėrkesave tė konsumatorit.

Ēelėsi i aftėsive-mundėsive tona qė tė ofrojmė zgjidhje kualitative pėr kėrkesat gjithmonė nė rritje tė konsumatorėve, ka qenė gjithmonė jetik pėr stafin tonė - tė cilėt janė individ shumė tė talentuar dhe tė pėrkushtuar pėr pėrmbushjen e kėtyre kėrkesave.
Qėllimi kryesor i kompanisė ėshtė qė konsumatori jonė tė ndahet i kėnaqur me shėrbimet dhe produktet qė ne i ofrojmė. Faqet nė vijim ilustrojnė se si strategjia evoluese e enggroup-it, ekspertizat e tė punėsuarve dhe vlerat e trashėguara janė bashkuar qė tė krijojnė njė mjedis mė tė sigurtė dhe tė shėndoshė, komunitet tė bashkuar e tė qėndrueshėm dhe njė ambient mė tė mirė pėr tė gjithė.